Konopie indyjskie terapią na walkę z autyzmem

Stosowanie konopi indyjskich w medycynie w celu zwalczeniu różnych chorób staje się coraz bardziej powszechniejsze, a dodatkowo przynosi spodziewane efekty. Pojawiły się pogłoski i dowody, iż konopie te mogą być skuteczne w walce z autyzmem poprzez proces hamowania stanów lękowych i agresji. Autyzm często jest uważany za chorobę utrudniającą codzienne życie. Zatem czy marihuana może okazać się skuteczna w leczeniu objawów tej przypadłości?

Autyzm – co to jest?

Autyzm uchodzi za niezdolność do nauki nowych rzeczy i ujawnia się często po ukończeniu trzeciego roku życia. Przypadłość ta wpływa na utrudnienia w kontaktach międzyludzkich oraz zdolności społeczne. Objawia się także trudnościami w przyswajaniu umiejętności językowych. Osobom chorym na autyzm towarzyszą zazwyczaj różnego typu stany lękowe, przez które trudno jest im się uspokoić i skupić na konkretnej czynności.

Upośledzenie umysłowe określa się za pomocą testów na inteligencję (IQ), których wyniki decydują o klasyfikacji chorej osoby. Od poziomu IQ zależy to, w jaki sposób chory będzie leczony.

nasiona marihuanyKonopie indyjskie dobrą formą terapii na autyzm?

Obecnie w Polsce hodowla marihuany jest nielegalna. Jednakże sprzedaż oraz posiadanie nasion tej rośliny nie łamie prawa, co jest dużym plusem jeśli chodzi o zastosowanie jej w celach medycznych. Na stronach różnych sklepów internetowych nasiona marihuany są sprzedawane nie w kg, ale na sztuki. W związku z czym kolekcjonowanie tych nasion jest opłacalne i pozytywne z prawnego punktu widzenia.

Próba leczenia marihuaną osób autystycznych przez naukowców z Instytutu Badawczego Autyzmu w USA wywołała kontrowersje. Z jednej strony wydaje się być to sprzeczna kwestia. natomiast z drugiej odkryto, iż po zastosowaniu odpowiednio bezpiecznej dawki konopi indyjskich u poszczególnych osób autystycznych ilość zachowań agresyjnych i lękowych wraz z czasem spadała. Wychodzi na to, że marihuana medyczna może być szansą na skuteczne leczenie autyzmu dla danych osób.

Post Author: admin1sd23