Soczewki kontaktowe i makijaż

Każda okularnica zna ten problem – robi makijaż, który wygląda pięknie i estetycznie. Cienie nałożone są równomiernie, bronzer jest odpowiednio zblendowany, więc skóra wygląda jak naturalnie muśnięta słońcem. Wszystko jest idealnie. Można już tylko założyć okulary i wyjść z domu. No właśnie. Zakładasz na nos okulary i czar pryska. Tu krzywo, tam nierównomiernie… I zabawa z makijażem zaczyna się od nowa.

Makijaż w soczewkach kontaktowych

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy zamiast okularów wybierzesz soczewki kontaktowe. Robienie makijażu jest wtedy komfortowe. Dostrzeżesz każdy detal, dzięki czemu Twój makijaż będzie perfekcyjny, a Ty zyskasz minuty – tak cenne przed każdym wyjściem.

Należy pamiętać jedynie o dwóch podstawowych zasadach, które spowodują, że makijaż i demakijaż nie wpłyną negatywnie na Twoje oczy i soczewki.

Robienie makijażu a noszenie soczewek

Podstawowa zasada, o której bezwzględnie należy pamiętać – najpierw zakładamy soczewki, a później robimy makijaż. Dlaczego? Jeżeli podczas robienia makijażu jakiekolwiek drobinki, czy to tuszu, czy pudru dostaną się do oczu, a później nałożymy soczewki, to pojawia się problem.  Drobinki mogą dostać się pod soczewkę, a wtedy niezbędne będzie wyjęcie soczewki, dokładne oczyszczenie jej i ponowne założenie. Oko w trakcie tych czynności może zostać dodatkowo podrażnione i może łzawić. W efekcie nie dość, że stracimy czas na ponowne zakładanie soczewek, to makijaż będzie do poprawki.

Zmywanie makijażu a noszenie soczewek

Zawsze ściągamy soczewki kontaktowe przed zmyciem makijażu. Robimy to po to, aby środki do demakijażu nie wpłynęły negatywnie na soczewkę. Ponadto warto używać wodoodpornych kosmetyków do oczu, które nie będą się kruszyć. Warto zadbać o to, aby tusz do rzęs lub inny kosmetyk nie przeniósł się na soczewki. To stwarza ryzyko uszkodzenia soczewki. Dodatkowo trzeba wtedy dokładnej oczyścić soczewkę przed włożeniem do pojemniczka. Zużyjesz wtedy bardzo dużo płynu i stracisz czas na pielęgnację soczewek.

Post Author: admin1sd23